نکاتی که والدین باید در هنگام خرید کفش برای بچه ها به آن دقت کنند

، مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت درباره خصوصیات کفش مناسب برای دانش آموزان، بیان کرد: رویه کفش باید چرمی و دارای انعطاف پذیری متوسط باشد. رویه نباید خیلی خشک یا خیلی نرم بوده و بهتر است که دارای بند باشد.

او ادامه داد: تا هنگامی که بر اثر پوشش مکرر و گرمای پا تغییر شکل می‌دهد با تنظیم بند‌های آن بتوان استحکام دیواره‌های کفش را تنظیم کرد. پنجه کفش باید پهن باشد، به گونه‌ای که انگشتان دچار فشردگی نشوند، زیرا انحرافات انگشتان از کودکی و نوجوانی با پوشیدن کفش‌های بسیار تنگ به وجود می‌آید که منجر به تغییر قوس کف پا می‌شود.

برکاتی تصریح کرد: پاشنه پا محل شایعی برای تغییر شکل در اندام تحتانی است. دو لایه و قوام دار بودن پاشنه کفش دو خصوصیت یک کفش بهداشتی است که از انحراف پاشنه در جهت داخل و خارج جلوگیری می‌کند. کفش مناسب باید در قسمت پاشنه ارتفاع ۲ سانتی متر و در قسمت پنجه ارتقاع ۱.۵ سانتی متر داشته باشد. کف کفش باید ضمن انعطاف پذیری دارای استحکام باشد تا از بخشی از ضربات جلوگیری و به عنوان ضربه گیر عمل کند. زیرا کف خشک کفش ضربه را مستقیما به مفاصل و ستون فقرات وارد می‌کند.

پست‎های مرتبط:

نکاتی کلیدی درباره خرید کفش مناسب/ پا در کفش بزرگتر از سایزتان نکنید

پرهام پارسانژاد فیزیوتراپیست در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه کلینیک گروه...

6 سوالی که درباره کفش ها می پرسند!

1- چرم بهترین جنس است؟ بهترین جنس برای کفش، چرم...

Theme Settings